Filipíny

Filipíny

Asi se tu časem usadím. Nejen proto, že Filipínci mají přes 30 svátků a volných dní v roce, zatímco my jen 13. Ale hlavně proto, že na těchto více než 7 000 ostrovech, roztroušených v Tichém oceánu, se pořád jen smějí. Jsme chudí, nevadí. Pořád slavíme, Vánoce máme čtyři měsíce a máme rádi život!

China - Guangzhou

China - Guangzhou

Město se jmenuje Guangzhou, ale většina evropanů jej zřejmě bude znát jako Kanton. Hlavní město provincie Guangdong, nejlidnatější a nejbohatší provincie Číny, ležící na jižním pobřeží u ústí Perlové řeky a zhruba sto kilometrů od Hong Kongu a Makaa.

Vietnam

Vietnam

Co by vám nemělo ve Vietnamu uniknout: Sapu, Halong a nedaleké tunely Cu Chi, historické městečko Hoi An, plavba deltou Mekongu, šnorchlování na souostroví Phu Quoc, chrámy My Son, národní park Cat Tien, Mramorové hory, královský komplex Hué, Vietnamskou vysočinu nebo Hanoj. A nezapomeňte si před cestou do Vietnamu zkusit uvařit vyhlášenou polévku Pho.

Gruzie

Gruzie

Pokud nevíte, kam chcete v Gruzii jet, jeďte do Svanetie. Nádherná horská oblast, vysoký Kavkaz, tráva, lesy a ledovce. Naneštěstí je Svanetie dost dopravně odříznutá od zbytku Gruzie, takže to chce dobře naplánovat. Začněte městečkem Mestia.